“ATATÜRK’ÜN İZİNDE ANKARA GEZİSİ” 'NE KATILAN ÖĞRENCİLERİN DUYGU VE DÜŞÜNCELERİ


Hüsamettin Asar - MUĞLA - MUĞLA ANADOLU LİSESİ

Bir Türk genci olarak bu organizasyonu düzenlediğiniz için minnettarım.

Elif Gülgen - AYDIN - KIRÇİÇEĞİ ANADOLU LİSESİ

Bu gezi, bizi bu günlere getiren Atamız hakkında hem genel, hem kişisel bilgi verdi. Bu arada gördüğümüz her şey televizyonda görülenler gibi değil. Anıtkabir’i ve diğer tarihi mekanları gezmek, görmek benim için bir zevkti. Bana bu şansı verenlere çok teşekkür ederim. Her şey o kadar güzeldi ki,.. Anlatsam kağıtlar, kalemler yetmez. Çok ama çok teşekkür ederim.

Özkan Evsen - VAN - EDREMİT ANADOLU LİSESİ

Van Edremit Anadolu Lisesinde tarih öğretmeniyim. Öğrencilerimize belki de hayatları boyunca göremeyecekleri bir imkanı tanıdığınız için, gösterdiğiniz ilgi ve alakadan, samimiyetinizden dolayı Anıtkabir Derneğinin bütün personeline çok teşekkür ederim... Çocuklarımız o kadar mutlu oldu ki, kendilerini belki de ilk defa bu kadar önemli değerli hissettiler ki Van'a geldiğimizde bile verdiğiniz yaka kartlarını boyunlarından çıkarmamaları bunun göstergesidir... Bundan sonra da bir Atatürk genci ve öğretmeni olarak Atatürk sevgisi ve değerlerine sahip öğrenciler yetiştirmeye gururla devam edeceğim...Tekrar çok teşekkür ederim.

Mustafa Yeşilbağ - GAZİANTEP - MEHMET AKİF ERSOY TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

Ankara’yı gezmek, Anıtkabir’i ziyaret etmek küçüklüğümden beri hep hayalimdi. Çok güzel ve heyecan verici bir gezi oldu. Anıtkabir Derneğine teşekkür ediyorum.

Bayram İnan - MERSİN - EYÜP AYGAR ANADOLU LİSESİ

Bağımsızlığın mimarı ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, sana olan borcumuzu bütün gayret ve gücümüzle emaneten bıraktığın vatanın birliği, beraberliği, mutluluğu ve huzuru için hiç yılmadan ilelebet çalışacağıma söz veriyor, rahat uyu diyorum. Atatürk’ün İzinde Ankara Gezisini düzenleyen Anıtkabir Deneğine sonsuz teşekkür ediyor, bu mutluluğu ve gururu bize yaşattığı için şükranlarımı sunuyorum.

Şefika Düzenli - KARAMAN - MUSTAFA DEMİROK MESLEKİ EĞİTİM VE TEKNİK LİSESİ

Gezide eksik hiçbir şey yoktu, en önemlisi ziyaretimizin Çanakkale’nin 100. Yılı dolayısıyla Anıtkabir’in sabaha kadar açık olduğu bir zamana rastlaması ve gece havaya bırakılan 1915 fenerden birini de benim havaya bırakmış olmam. Atamızın soluduğu şehri solumak, bastığı yerlere basmak, giydiği kıyafetleri görmek, bunlar çok güzel şeyler… Çok özel bir yersin tarih kokan, Ata kokan Ankara.

Elif Dumanlı - EDİRNE - SÜHEYL ÜNVER MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Atatürk’ün torunu olmak, Türk olmak çok gururu verici. Ankara’ya ilk defa geldim ve çok güzel karşılandığımızı düşünüyorum. Atamın kabrine gittim. Türkiye’yi aydınlatan güneşim uyuyor orada. Ben çok teşekkür ediyorum.

Mine Şener - SAMSUN - ŞEHİT AHMET ALTUNOĞLU ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Çanakkale Savaşlarının 100. Yıldönümünde Atamın huzurunda olmak beni çok onurlandırdı. Çankaya Köşkü, Ankara Kalesi… İsmet İnönü’nün kızı Özden Hanımı tarihin bir parçası olarak tanımak çok güzeldi. Bu organizasyonu düzenleyen Anıtkabir Derneğine sonsuz teşekkürler. Bu vatanı bizlere bırakan başta Atam olmak üzere tüm şehitlerimize sonsuz teşekkürler.

Muazzez Kartal - RİZE - FINDIKLI MESLEKİ VE TEKNİK LİSESİ

Bugün hayatımın en güzel günlerinden birini geçirdim. Hem duygulandım, hem bilgi edindim, hem de yeni arkadaşlar edindim. Gezdiğimiz her yer harikaydı, Anıtkabir harikaydı. Okulda bir senede anlatılan tarih dersini bir günde öğrendim. Diğer bir önemli konu da bir sürü arkadaş edindim. Kaynaştırma projesi çok iyi oldu. Gerçekten Ankara’ya gelmekten, Atamızın vakit geçirdiği yerleri ve mezarını görmekten gurur duydum. Hepinize teşekkür ederim.

Esra Kaya - ISPARTA - MERKEZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Anıtkabir’i görmek benim için çok güzeldi. Çok etkilendim. İyi ki böyle bir proje olmuş. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk hakkında daha fazla şeyler öğrendim. Muhteşem bir hafta sonu geçirmiş olduk. Herkese teşekkürler.

Dilan Çelik - DİYARBAKIR - YENİ DİYARBAKIR LİSESİ

Öncelikle bu geziyi düzenleyen Anıtkabir Derneğine teşekkür ederim. Hiç bu kadar tarih ile iç içe olmamıştım. Gezinin muazzam bir tarih kokusu vardı. Tarihi bu kadar yakından yaşadığım için çok mutluyum. Atamızın evini gezerken ve daha bir çok yerde gözlerim doldu diyebilirim.

Musa Baltacı - MARDİN - DİCLE ORTAOKULU

Ankara çok güzeldi. Bir tarih yolculuğu yapmış oldum. Bu geziyi düzenleyen Anıtkabir Derneğine teşekkür ederim.

Habibe Baysal - KIRŞEHİR - HAYRİYE KIMÇAK ANADOLU LİSESİ

Gezimizde ilk olarak Anıtkabir’e gittik. İnsan girdiği anda hem hüzünleniyor, hem de gururlanıyor. Atamızın ileri görüşlülüğü sayesinde kurulan ülkemiz, çok büyük zorluklar içerisinde kurulmuştu. Biz önceden sadece bunu biliyorduk. Bugün o duyguyu hissetme fırsatı bulduk. Herkes kesinlikle gezip görmelidir.

Mücahit Akan - ADIYAMAN - SAĞLIK MESLEK LİSESİ

Kitapların veremediğini duyguları verdi. Umarım diğer arkadaşlarım da faydalanır ve Ankara Üniversitesini kazandığım zaman tekrar misafiriniz olacağım, şimdiden teşekkürler.

Elif Hacımustafaoğlu - TRABZON - OF ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ

Öncelikle bu geziyi düzenlediğiniz için, bu güzel şehri gezme imkanını verdiğiniz için teşekkür ederim. Sayenizde hiçbir zaman unutmayacağım güzel insanlar, güzel yerler gördüm, Atamın mezarına gittim. Birçok kişiye nasip olmayacak duyguları yaşadım.

Kenan Aydemir - ORDU - NECİP FAZIL KISAKÜREK ANADOLU LİSESİ

Sürekli gezip görmek istediğim iki yeren biri Ankara idi. İlk kez buraya geldim. Atatürk’ü ve Türkiye tarihini biraz daha yakından inceleme fırsatı buldum. Her insanın gezip görmesi gereken bir yer. Bu gezi için emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Seher Barlas - KONYA - GÜNEYSINIR ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ

Gezi çok güzeldi. Çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Geziye katılamayan arkadaşlar adına üzüldüm. Gezi için çok teşekkür ederim.

Sena DEMİR - ERZURUM - RIFKI SALİM BURÇAK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Bu etkinlik bana çok şey kattı. Hem Atatürk hakkında bilmediğim şeyleri öğrendim, hem de öğrenirken çok eğlendim.

Metin Çelik - ERZURUM - ILICA İMAM HATİP LİSESİ

Anıtkabir ziyareti benim için geçmişimizi hatırlama ve bu ülkenin ne zorluklarla kazanıldığının tekrar farkına varma imkanı sağladı. Bireysel olarak benim de ülkem için bir çok şey yapabileceğim kanaatine vardım. Her Türk evladının bu toprakların nasıl kazanıldığının farkına varıp, üzerine düşen görevi yerine getirmelidir.


Ad Soyad
 
Şehir
 
Okul
 
Email
 
Mesajınız
Güvenlik Kodu